Σάββατο 18 Φεβρουαρίου 2017

Ισόπαλο 1-1 το "R Classico" της Ημαθίας

Ισόπαλο, με σκορ 1-1, αναδείχθηκε, το μεγάλο ντέρμπι του Ρουμλουκιού (γνωστό και ως "R Classico" της Ημαθίας), που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα, στο δημοτικό στάδιο Αλεξάνδρειας, μεταξύ της Α.Ε. Αλεξάνδρειας και του Μέγα Αλέξανδρο Τρικάλων.
Η εξέλιξη του αγώνα ήταν συναρπαστική καθώς οι φιλοξενούμενοι...

...προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με τον Γιώργο Κίτσα και η ομάδα της Αλεξάνδρειας ισοφάρισε λίγα λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα, με τον Λαμπριανίδη.

Μετά την εξέλιξη αυτή, στη βαθμολογία, τα Τρίκαλα (με 47 β.) εξακολουθούν να έχουν προβάδισμα στήθους, έναντι της Αλεξάνδρειας (46 β.).

Ο κόσμος που συγκεντρώθηκε, επιβεβαίωσε τον χαρακτήρα του μεγάλου ντέρμπι της περιοχής και παρά τις όποιες μικροεντάσεις συνήθως δημιουργούνται σε τέτοια ντέρμπι, όλα τελικά εξελίχθηκαν ομαλά. Στα τοπικά ΜΜΕ (εφημερίδες και ιστοσελίδες) μπορείτε να διαβάστε λεπτομέρειες με φωτορεπορτάζ.